Lukáš Kovanda: Světová ekonomika je v dluhové pasti

Podcast s Lukášem Kovandou, fiatový šum a bitcoinový signál, nová newsletter platforma.

Bitcoin vs zlato (tržní kapitalizace): 7.9 %
Počet odběratelů newsletteru: 930

V sedmém dílu Stackuj.cz Podcastu mi věnoval svůj čas Lukáš Kovanda - můj dlouholetý kamarád, příznivec rakouské školy ekonomie a Bitcoinu. Bavili jsme se o aktuální makroekonomické situaci, Číně a korporaci Evergrande, o zbrklém zeleném programu Evropské unie, o centrálním bankovnictví; a samozřejmě o tom, jak do toho všeho zapadá Bitcoin.


Nový díl podcastu naleznete na Youtube, Spotify a dalších platformách. Lajkujte, šérujte, subskrajbujte.

Další výstupy z posledních týdnů

Napsal jsem tyto články a komentáře:
Fiat is babel, Bitcoin is clarity: cenový systém pohledem F. A. Hayeka, a proč bez neutrálních peněz nebude cenový mechanismus nikdy uspokojivě fungovat. Fiat je šum, Bitcoin je signál.


El Presidente buys the dip: prezident El Salvadoru Nayib Bukele je mistr politického marketingu a sociálních sítí. Nedávno začal veřejně oznamovat, že “kupuje dip”. Je vládní akumulace bitcoinu za peníze daňových poplatníků ale něco, co by bitcoineři měli oslavovat?


“Turning It Off and On Again” Has No Place in Decentralized Systems: komentář k nedávnému zastavení a opětovnému nastartování shitcoin sítě Solana.

The state could try to leech off of Bitcoin rather than banning it: mnoho lidí má stále obavu z toho, že stát zakáže Bitcoin. Ale optimální státní strategií vůči Bitcoinu je spíše na něm parazitovat.

Byl jsem také hostem v těchto podcastech:
Meet the taco plebs - krátký podcast pod Bitcoin Magazine. Pokec o tom, jak jsem se k bitcoinu dostal a proč jsem optimista. Taco jsem ale nikdy nejedl, takže jsem asi jen prostý plebejec.


Simply Bitcoin - tak trochu zprávy ze světa Bitcoinu, tak trochu komedie. Natáčení jsem si moc užil.

Sbohem Mailchimpe, ahoj Substacku!

Jak vidíte, změnil jsem platformu a mé newslettery nově rozesílám ze služby Substack. Co mě k tomu vedlo?

1/ “stack” přímo v názvu - jasná volba.

2/ archiv všech předešlých newsletterů: na Stackuj.Substack.com.

3/ možnost zpoplatněných newsletterů. Ne, nebojte: tento newsletter zůstává nadále zcela zdarma! Nově nabízím možnost dvou způsobů odběru newsletteru:

Zdarma - každý měsíc dostanete 1-2 newslettery, ve kterých shrnuji své výstupy za uplynulé období - tak jako doposud. Jedná se o články, podcasty, streamy, přednášky. Většinu obsahu tvořím v angličtině (výjimkou je Stackuj.cz Podcast, který bude vždy v češtině). Nemáte-li s angličtinou žádný problém a máte-li čas si vše poctivě projít, je pro vás newsletter v módu Zdarma dostatečný. Nemusíte nic měnit.

Placený - nad rámec standardních newsletterů dostanete 1x měsíčně zvláštní vydání newsletteru, ve kterém v češtině sepíšu souhrn hlavních bodů z mé tvorby. Ideální, pokud vám angličtina činí problémy, či prostě nemáte čas si vše pročítat. A samozřejmě také tehdy, chcete-li mou tvorbu prostě podpořit <3.

Placený newsletter je za 6 eur (~150 kč) měsíčně či 60 eur(~1500 kč) ročně. O možnost LN plateb skrze Opennode vím a snad brzy zprovozním.

Máte-li zájem o placenou verzi newsletteru, klikněte na Substacku na tlačítko subscribe a vyberte si plán (měsíční či roční).

Líbí se vám moje tvorba a newsletter?

Pevně věřím, že ano. Je-li tomu vskutku tak, pak vězte, že jsou různé způsoby, jak mou tvorbu podpořit:

  • doporučte tento newsletter svým známým

  • objednejte si placenou verzi newsletteru

  • sledujte mě na Twitteru, Instagramu a YouTube a sdílejte mé aktuální výstupy

  • kupte si trička/knížky na Stackuj.cz/Shop

  • uvažujete-li o koupi HW peněženky Trezor, můžete nakoupit s mým affiliate linkem (osobně používám Trezor T - nejlepší HW peněženka současnosti)

  • v patičce Stackuj.cz je možnost donate, a to i přes Lightning Network

Studujte Bitcoin, trpělivě stackujte a užívejte počínajícího podzimu!
Josef
Stackuj.cz