Krypto Mates: Mladší generaci láká shitcoin casino

Rozhovor s Matesem, nedostatek čipů, výstup na CNN Prima News.

Bitcoin vs zlato (tržní kapitalizace): 9 %
Počet odběratelů newsletteru: 941

V osmém dílu podcastu jsem ve studiu uvítal Matěje Švancera, jehož Youtube kanál Krypto Mates se během letoška stal jedním z nejsledovanějších na české bitcoinové scéně. S Matesem jsme probrali přístup dvacátníků k bitcoinu a kryptoměnám, kdy tato demografie bývá často svedena shitcoiny ve vidině rychlých peněz. Kromě osvěty jsme také probrali Matesův projekt Tweetoshi, audioknihu Vynález jménem Bitcoin, bitcoinové zajímavosti.

Nový díl podcastu naleznete na Youtube, Spotify a dalších platformách. Budu rád za každý like, komentář a sdílení!

Proč máme nedostatek čipů a jaký je dopad na Bitcoin?

V uplynulých týdnech jsem dále publikoval následující texty:

  • Chip shortage: causes, severity and the impact on Bitcoin. V článku pro Bitcoin Magazine jsem rozebral aktuální světový nedostatek čipů i jiného zboží, jeho příčiny a dopady na Bitcoin. TLDR: vládní opatření znemožnila spolehlivou výrobu a logistiku, přičemž tisk peněz a rekordní tempo zadlužování uměle udržují vysokou míru poptávky. Toxická kombinace, která tvoří reálnou - nikoli pouze finanční - krizi.

  • Building on Bitcoin (Part one, Part two). V dvojčlánku pro Vacuum Labs jsem popsal různé vrstvy Bitcoinu a jaké nabízejí trade-offy pro vývojáře. Zabýval jsem se bitcoinovou základní vrstvou, Lightning Network a aplikační třetí vrstvou, sidechainy RSK a Liquid a tokenizovaným bitcoinem (wrapped bitcoin).

  • Kdo chce bitcoin bít… Typologie hejtrů. Kratší glosa pro Finmag o těch, pro které je Bitcoin nepřítel.

Přednášky/televizní výstupy:

Co letos na Vánoce?

Začínáte-li řešit tuto otázku, mám pro vás dobrou zprávu: do konce listopadu budu mít v e-shopu hned několik novinek: nová trička s motivem “nekonečno děleno 21 milionů”, a tištěnou verzi knihy Bitcoin: Odluka peněz od státu! Během pár týdnů bude možné objednávat.

Kniha je prozatím k dispozici v podobě e-booku na stránkách Braiins Publishing.

Placený newsletter - info

V minulém newsletteru jsem informoval, že nově budu publikovat i placenou formu newsletteru pro zájemce. Od tohoto záměru jsem nakonec upustil - všechny newslettery budou nadále zcela zdarma!

Líbí se vám moje tvorba a newsletter?

Pevně věřím, že ano. Je-li tomu vskutku tak, pak vězte, že jsou různé způsoby, jak mou tvorbu podpořit:

Studujte Bitcoin, trpělivě stackujte a nezapomeňte na Vitamín D!
Josef
Stackuj.cz